fbpx

Ako sa naladiť na sviatočnú atmosféru s harmóniou a aromaterapiou

Nekomentované

Blíži sa koniec roka a nádherné sviatočné obdobie. Ja sama od prvého adventného víkendu cítim isté čaro, ktoré sa snažím preniesť aj do nášho domova, preniesť ho na deti, na celú rodinu a v harmónii si vychutnať a doslova precítiť tú lásku. Lásku a vďačnosť, ktorou túžime naplniť aj ďalšie obdobie. No v snahe všetko dokonale zvládnuť máme na našich pleciach toho priveľa. Ako sa naladiť na toto čarovné obdobie v skutočnej harmónii a rodinnej pohode?

 

Ako zvládnuť Vianoce bez stresu? Pridajte sa na online webinár zdarma, a zamerajte sa tento rok na to, čo vianočné sviatky môžu priniesť Vám a nie Vy im 🙂

 

V dnešnej rýchlej dobe plnej nekonečného zoznamu úloh je veľmi ľahké stratiť rovnováhu a zabudnúť na seba. Od rána sa totiž ponáhľame…do škôlky, do školy, do práce, do obchodu, navariť, nakúpiť, „pane bože“ darčeky, upratať,…dalo by sa pokračovať ešte dlho. A tak sa ľahko ocitneme na mieste, kde sa len cítime vyčerpane, vystresovane a vlastne si želáme aby aj sviatky už skončili. Celé čaro unikne. A ja sa pýtam…čo keby sme tento krát spomalili? Vyberme si, čo je skutočne dôležité a vychutnajme si harmóniu a radosť sviatočného obdobia. Ponúkam pár tipov, ako spomaliť a ostať v prítomnom okamihu, aby sme si ponechali harmóniu v mysli aj v srdci a prežívali radostné spojenie so svojím JA a so svojou rodinou 🙂

 

5 tipov ako sa naladiť na sviatočné obdobie s harmóniou

  1. Spomaľte – už od rána ako sa chcete pustiť do prvej činnosti…Urobte to uvoľneným a pokojným tempom. Pravdepodobne to ani nebude trvať oveľa dlhšie, ako keď sa pritom ponáhľate. A takto viete ľahšie ostať  v prítomnosti, sústrediť sa na každú vec, ktorú robíte a nájsť v tom jednoduchú radosť a harmóniu. Doprajte si to namiesto zvýšenia stresu ešte pred raňajkami. A potom stačí pokračovať v príjemnom tempe aj v priebehu dňa, všade kde je to možné.
  2. Vyjasnite si, čo je pre vás skutočne dôležité – len si nahlas pripomeňte, čo pre vás toto sviatočné obdobie znamená. Ako by mali ideálne sviatky pre vás vyzerať? Je to kvalitný čas s rodinou? Pokojné chvíle pre seba samú? Rozvoňanie bytu domácimi dobrotami? A pokojne sa rozpíšte podrobnejšie a ku každej dôležitej oblasti pridajte aspoň 5 praktických príkladov, ako to môžte v skutočnosti dosiahnuť. Napríklad spoločenská hra s deťmi po večeri pri harmónii sviečok? Plná smiechu? Otvorte kalendár a pridajte si tam svoju vysnívanú aktivitu. Vďaka takémuto plánovaniu nielen predídete  sviatočnému stresu ale najmä sa posuniete k činnostiam, ktoré vám naozaj prinášajú radosť a harmóniu do celého obdobia.
  3. Minimalizujte, čo do hlavy vôbec pustíte – správy, sociálne siete, neustále aktuality na webe, emaily, kamaráti. Množstvo informácii a nevedomky aj tlaku z rôznych strán…O koľko jednoduchší deň a pokojnejšiu myseľ môžeme mať ak si ju hneď zrána nezaplníme?
  4. Dovoľte si povedať NIE a urobte si čas pre seba – vždy je dôležité začať od seba. Ak nenaplníme vlastný pohár, len ťažko dokážeme dávať druhým. Vyčleňte si čas, ktorý patrí len vám a doprajte si čokoľvek, čo urobí radossť len vám. Aj keď to bude len 5 minút denne.
  5. Použite silu a čaro aromaterapie – nakombinujte si esenciálne oleje pre váš domov tak, aby pomohli vyčarovať sviatočnú teplú atmosféru a priniesť harmóniu a pokoj aj do uponáhľaných dní…chcete vedieť ako?

Zmes do difúzera Teplá harmónia korenia a citrusu

Zútulnite domov a svoje naladenie touto hrejivou a korenistou zmesou s citrusovými tónmi

 

Naplňte difúzer dostatočným množstvom vody a postupne nakvapkajte oleje. Zapnite difúzer a vychutnávajte si krásnu harmóniu a sviatočné naladenie. Ja rada hovorím, že keď cítim doma tieto úžasné arómy, ani sa neviem nahnevať a prirodzene spomalím a teším sa zo spoločných chvíľ.

Želám aj vám aroma deň…počas celého sviatočného obdobia. Nech sú vaše dni plné harmónie a lásky pre vás aj vašich blízkych.

Ideálne kurzy  pre vás

Menu