fbpx

Ružová himalájska soľ – 7 výhod, pre ktoré sa ju oplatí použiť

Nekomentované

Existuje veľa zdravých a prírodných produktov, vďaka ktorým sa môžeme cítiť zdravšie, šťastnejšie a pohodlnejšie. Na popularite naberá aj ružová himalájska soľ. Pozrime sa spolu, prečo ju tak často odporúčam v mojich receptoch a ako ju vieme využiť v našej domácnosti alebo pre seba.

Ružová himalájska soľ sa nachádza v blízkosti himalájskych hôr v Pakistane a niektorí sa domnievajú, že poskytuje množstvo zdravotných výhod pre našu myseľ, telo a ducha tým, že upokojuje boľavé svaly, prečisťuje a detoxikuje vzduch alebo aj zvyšuje hladinu energie.

7 výhod, pre ktoré sa oplatí použiť himalájsku ružovú soľ a ako ich využiť

  1. Je výživná. Ružová himalájska soľ je veľmi podobná kuchynskej soli. Obsahuje až 98% chloridu sodného a k tomu ďalších viac ako 80 minerálov v stopových množstvách vrátane zinku, brómu a fosforu. Mnohí veria, že ružová soľ je o niečo zdravšia ako kuchynská soľ, pretože je menej „umelá“. Je tiež ručne ťažená a mletá, čo je prirodzenejší proces ako spôsoby získavania iných solí
  2. Soľ je dôležitou základnou látkou v strave. Je dôležitá pre funkciu nášho tela. Môže podporiť naše svaly, pomôcť s hydratáciou, funkciou nervov a svalov. Skvelým pomocníkom však je len pri použití v primeranom množstve.
  3. Má veľa liečivých výhod. Aj keď nie všetky sú dokázané, mnoho ľudí verí, že ružová himalájska soľ má liečivé účinky a používajú ju na zlepšenie napríklad spánku, trávenia, kvality vzduchu alebo aj na zmiernenie známok starnutia. Začínate byť zvedaví? Čítajte ďalej…
  4. Výhody ružovej himalájskej soľnej lampy. Soľné lampy sú jednoduchý a krásny spôsob, ako si do svojho domova priniesť ružovú soľ. Niektorí veria, že ružová himalájska soľ uvoľňuje negatívne ióny do miestnosti, čím minimalizuje prachové častice a zlepšuje kvalitu vzduchu. To môže mať za následok zvýšenie energie, zmiernenie príznakov alergie, lepší spánok atď. Navrhovatelia soľných lámp dokonca veria, že môžu zlepšiť vašu náladu a zlepšiť koncentráciu.
  5. skvelý prostriedok na tlmenie bolesti. Dobre poznáme napríklad kloktanie. Na upokojenie bolesti v krku stačí použiť slanú vodu. ½ čajovej lyžičky mletej ružovej himalájskej soli zmiešajte s teplou vodou. Ak pridáte aj kvapku Tea tree esenciálneho oleja z čajovníka, dokážete utlmiť bolesť a rozohnať aj vírusy, ktoré tam mali „párty“. Dôležité je začať kloktať hneď pri prvých príznakoch škrabania v krku, a procedúru opakovať 🙂

Ružovú himalájsku soľ je tiež skvelé použiť v kúpeli – pre úľavu od boľavých svalov, napríklad po dlhom behu. Soľné kúpele uľahčujú nášmu telu vstrebávanie základných minerálov, ktoré sa nachádzajú v soli a posilňujú tak boľavé tkanivá. Podporte tento proces regenerácie pridaním esenciálnych olejov. Prezradím vám vynikajúci recept:

  1. Ľahko ju možno zahrnúť do svojej rutiny krásy. Ružová himalájska soľ má pre vašu pokožku množstvo výhod. Môžete z nej vyrobiť sprej na tvár pridaním do teplej destilovanej vody a éterického oleja. Skvelou voľbou pre vašu pleť bude kadidlo alebo upokojujúci harmanček. Soľ je tiež skvelým pílingom. Vyrobte si doma rýchlo a jednoducho telový píling, ktorý odstráni odumreté bunky a zanechá vašu pokožku jemnú a hebkú. Môj tip pre vás:

Domáci peeling – celková očista

100g ružová himalájska soľ

30ml jojobový olej

30ml nechtíkokvý olej

15 kvapiek esenciálny olej Borievka ( Juniperus communis)

15 kvapiek esenciálny olej Citrón (Citrus limon)

 

  1. Navštívte soľnú jaskyňu. Tieto miestnosti sú doslova obsypané soľou a vy jednoducho sedíte a relaxujete. Predpokladá sa, že soľná terapia zlepšuje dýchacie ťažkosti, ako je astma, a zlepšuje pokožku.

V Aromavia pevne veríme v silu prírodných zdrojov a hľadanie spôsobov, ako zlepšiť naše celkové zdravie a pohodu. Chcete sa dozvedieť viac? Napíšte mi, ponúkam vám úvodnú konzultáciu zdarma.

Menu